Z dniem 26 maja 2023 r. rusza nabór do projektu „Cel – Praca! Kompleksowe wsparcie w drodze do zatrudnienia” skierowanego do osób niepełnosprawnych. W ramach projektu uczestnicy skorzystają m.in. z takich działań jak wsparcie psychologa lub coacha, warsztaty grupowe z poradnictwa zawodowego, doradztwo wizerunkowe (stylista, wizażysta, fryzjer), porady prawne, szkolenie zawodowe, pośrednictwo pracy i staż.

Więcej o samym projekcie i rekrutacji można przeczytać tutaj: Cel – Praca! Kompleksowe wsparcie w drodze do zatrudnienia. Dokumenty rekrutacyjne można składać do dnia 16 czerwca 2023 r. do godz. 16.00 osobiście, mailowo lub drogą pocztową/kurierem (decyduje data wpływu dokumentów). Zarówno regulamin rekrutacji, jak i formularz rekrutacyjny są dostępne do pobrania na wyżej podanej podstronie projektu, w części REKRUTACJA, jak i w siedzibie Fundacji Normalnie, w Szczecinie przy ul. Jagiellońskiej 67 wejście B, pok. 14. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 574 990 888 lub za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

  

 

Cel – Praca! Kompleksowe wsparcie w drodze do zatrudnienia

O PROJEKCIE

Głównym celem projektu jest: AKTYWIZACJA SPOŁECZNO-ZAWODOWA ORAZ ZWIĘKSZENIE ZDOLNOŚCI DO ZATRUDNIENIA 30 OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z TERENU POWIATÓW: POLICKIEGO, GOLENIOWSKIEGO, STARGARDZKIEGO, GRYFIŃSKIEGO ORAZ MIASTA SZCZECIN WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO, W OKRESIE 01.04.2023R. - 31.03.2024R., W WYNIKU KTÓREJ CO NAJMNIEJ 9 OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ PODEJMIE ZATRUDNIENIE. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez kompleksowy proces wsparcia osób niepełnosprawnych w oparciu o Indywidualne Plany Działania opracowane dla każdego uczestnika projektu.

Projekt „Cel – Praca! Kompleksowe wsparcie w drodze do zatrudnienia“ realizowany jest w ramach zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, zlecanych organizacjom pozarządowym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Całkowita wartość projektu wynosi 377.136,95 zł, w tym: 339.423,00 zł pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Kto może wziąć udział w projekcie?

Projekt skierowany jest do osób niezatrudnionych (bezrobotnych, biernych zawodowo, innych), zainteresowanych aktywnością społeczno-zawodową oraz podjęciem zatrudnienia, zamieszkujących na obszarze Miasta Szczecin, powiatu goleniowskiego, powiatu gryfińskiego, powiatu polickiego lub powiatu stargardzkiego. Uczestnik projektu musi być w wieku powyżej 18 lat, ale poniżej wieku emerytalnego i na dzień przystąpienia do projektu musi posiadać status osoby niepełnosprawnej w rozumieniu Ustawy z dnia 27.08.1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 1997 Nr 123 poz. 776 z późniejszymi zmianami).

Jakie działania realizowane są w projekcie?

Projekt przewiduje dla każdego uczestnika/uczestniczki projektu opracowanie i realizację Indywidualnego Planu Działania. Indywidualny Plan Działania obejmuje formy wsparcia wybrane z poniższej listy:

  • Indywidualne doradztwo psychologiczne lub coaching
  • indywidualne doradztwo prawne
  • indywidualne doradztwo wizerunkowe (wizażysta, fryzjer, sesja zdjęciowa)
  • specjalistyczne poradnictwo zawodowe – warsztaty grupowe
  • szkolenie zawodowe
  • specjalistyczne pośrednictwo pracy
  • wyjścia integracyjne
  • staż zawodowy (dla 3 uczestników)

HARMONOGRAM REALIZACJI WSPARCIA W RAMACH PROJEKTU.pdf

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, ponadto każdy uczestnik/każda uczestniczka otrzymuje:

  • stypendium szkoleniowe za czas uczestnictwa w szkoleniu zawodowym
  • stypendium stażowe za okres uczestnictwa w stażu zawodowym
  • możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów dojazdów z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania każdej z form wsparcia i z powrotem
  • możliwość skorzystania z opieki nad osobą zależną na czas uczestnictwa w poszczególnych formach wsparcia w ramach projektu

Jakie rezultaty przyniesie realizacja projektu?

Rezultatami projektu będą przede wszystkim korzyści, które wyniosą uczestnicy/uczestniczki w wyniku udziału we wsparciu. W ramach projektu zostaną zrealizowane warsztaty grupowe w ramach poradnictwa zawodowego, terapia psychologiczna/coaching, wyjścia integracyjne i doradztwo wizerunkowe, które pomogą osobom niepełnosprawnym m.in. w nabyciu umiejętności dotyczących funkcjonowania na rynku pracy, umocnieniu poczucia własnej wartości, odnalezieniu się w relacjach międzyludzkich. Prawnik w ramach wsparcia w projekcie pomoże rozwiązać trudne sprawy uczestników.

Efektem projektu będzie w szczególności przygotowanie osób niepełnosprawnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz poszukiwania zatrudnienia bez stereotypowego przypisywania im wizerunku osób gorzej wykwalifikowanych. Uczestnicy odbędą szkolenia zawodowe i otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich kompetencje lub kwalifikacje, które będą im przydatne po zakończeniu projektu. Trzy osoby wezmą także udział w stażach, podczas których zyskają praktyczne umiejętności w danym zawodzie, a tym samym zwiększą swoje szanse na znalezienie pracy. W wyniku realizacji projektu minimum 9 uczestników/uczestniczek znajdzie zatrudnienie lub otworzy własną działalność gospodarczą. Bez wątpienia, dzięki działaniom podejmowanym w ramach projektu, większości uczestników projektu będzie łatwiej funkcjonować na rynku pracy, nawet jeśli w trakcie realizacji projektu nie podejmą zatrudnienia.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

REKRUTACJA

Zgodnie z założeniami projektu zrekrutowanych zostanie łącznie 30 uczestników/uczestniczek. Nabór do projektu odbędzie się w okresie maj-czerwiec 2023 r. aż do zrekrutowania grupy uczestników/uczestniczek projektu. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji do projektu określa Regulamin rekrutacji – do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin rekrutacji Cel Praca.pdf

Załącznik nr 1 do Regulaminu - formularz rekrutacyjny Cel Praca.docx

Załącznik nr 1 do Regulaminu - formularz rekrutacyjny Cel Praca.pdf

W celu złożenia zgłoszenia rekrutacyjnego do projektu należy wydrukować, wypełnić i złożyć powyższy formularz rekrutacyjny wraz z oświadczeniem o spełnieniu kryteriów grupy docelowej, osobiście w biurze Fundacji Normalnie w Szczecinie, ul. Jagiellońska 67 wejście B/pok. nr 14, tel. 574 990 888.

Formularz można także przesłać na powyższy adres Fundacji pocztą tradycyjną lub kurierem albo złożyć drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty rekrutacyjne można składać w terminie od dnia 26 maja godz. 9.00 do dnia 16 czerwca 2023 r., godz.16.00.

KONTAKT

Fundacja Normalnie

ul. Jagiellońska 67 wejście B, lokal 14, 70-382 Szczecin

tel. 574 990 888

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

godziny otwarcia biura projektu to: 9.00-15.00, od poniedziałku do piątku

Projekt współfinasowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

                                                                                                                                                  

Wsparcie społeczno-zawodowe obywateli z Ukrainy Соціальна та професійна підтримка громадян з України

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Громадське завдання співфінансується з коштів, отриманих з бюджету Західнопоморського воєводства.

 

 Głównym celem projektu jest zwiększenie szans i kompetencji społeczno-zawodowych pozwalających na adaptację 10 osób przybywających z Ukrainy na terenypowiatówpolickiego, stargardzkiego, gryfińskiego i Miasta Szczecin w okresie 01.03.2023r.-30.06.2023r.

W ramach zadania publicznego pod nazwą „Wsparcie społeczno-zawodowe obywateli z Ukrainy”, zostanie zrealizowana pomoc dla nich w formie aktywizacji zawodowej, aktywizacji społecznej i nauki języka polskiego.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 Основною метою проекту є збільщення шансів та соціально-професійних компетенцій для допомоги 10 особам, які приїжджають з України до територій округу Поліце, Старгард, Грифіно та міста Щецин у період 01.03.2023- 30.06.2023р.

У рамках громадського завдання під назвою «Соціальна та професійна підтримка громадян з України» буде надаватися допомога у вигляді професійної активації, соціальної активізації та вивчення польської мови.

Громадське завдання співфінансується з коштів, отриманих з бюджету Західнопоморського воєводства.

  Dla kogo?

Projekt skierowany jest do 10 osób (kobiet i mężczyzn) pochodzenia ukraińskiego w wieku powyżej 18 lat, które znalazły się na terenie 4 powiatów: polickiego, gryfińskiego, stargardzkiego lub Miasta Szczecin, z powodu wybuchu wojny po 24 lutym 2022 roku i posiadają prawo do pobytu w Polsce.

Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

  Для кого?

Проект призначений для 10 особ (жінок і чоловіків), українців віком від 18 років, які опинилися в 4 округах: Поліце, Грифіно, Старгард або місто Щецин через початок війни (після 24 лютого 2022 року ) та мають право на перебування у Польщі.

Проект сприяє рівним можливостям для чоловіків і жінок і є доступним для людей з обмеженими можливостями.

  Jakie usługi będą dostępne?

Wszystkie usługi będą całkowicie BEZPŁATNE dla uczestników projektu. Podczas wszystkich usług zapewniamy TŁUMACZENIE ukraińsko-polskie.

W ramach projektu zostaną zrealizowane usługi:

  • z zakresu aktywizacji zawodowej:

- doradztwo zawodowe – średnio 3 godz. na osobę dla 10 osób; podczas indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym uczestnik opracuje Indywidualny Plan Działania (IPD), dokument który wskaże jakie szkolenie zawodowe lub szkoła oraz jaka praca będą odpowiednie dla uczestnika,

- pośrednictwo pracy – średnio 4 godz. na osobę dla 10 osób; zatrudniony pośrednik pracy będzie odpowiedzialny m.in. za udzielenie uczestnikom pomocy w znalezieniu odpowiedniej pracy; pomoże w przygotowaniu CV, znajdzie oferty pracy, pomoże poruszać się po polskim rynku pracy; pośrednik pracy będzie spotykał się z uczestnikami, ale także pracował dla nich zdalnie;

  • z zakresu aktywizacji społecznej:

- wsparcie asystenta społecznego – będzie on wspierał uczestników w pierwszym kontakcie z instytucjami i w życiu codziennym, będzie asystował w sytuacjach trudnych, kryzysowych; pomoże znaleźć kontakt np. do lekarza, urzędu, wytłumaczy jak załatwić sprawy; zapozna też uczestników z tradycjami i zwyczajami panującymi w Polsce, będzie motywować uczestników do podejmowania działań w celu ułożenia sobie życia i znalezienia pracy. Na cele pracy asystenta zapewnione będzie tłumaczenie spotkań.

  • nauka języka polskiego – dla 10 uczestników projektu przeprowadzone zostaną kursy języka polskiego – dla 1 grupy 10 osób po 30 godzin szkoleniowych (45 min.) Kurs będzie odbywał się średnio 2 razy w tygodniu. Podczas kursu uczestnicy poznają podstawowe słownictwo oraz wyrażenia pozwalające na samodzielne porozumiewanie się w języku polskim w życiu codziennym. Kurs będzie miał charakter praktyczny, każdy uczestnik będzie miał zapewniony zestaw podręczników na kurs oraz drobny poczęstunek.

  Які послуги будуть доступні?

Усі послуги будуть абсолютно БЕЗКОШТОВНИМИ для учасників проекту. Ми надаємо українсько-польський ПЕРЕКЛАД під час усіх послуг.

У рамках проекту будуть надаватися наступні послуги:

  • у сфері професійної активізації:

- консультування з питань кар'єри - в середньому 3 години на особу; розраховано на 10 осіб; під час індивідуальних зустрічей з консультантом з кар’єри учасник розробляє індивідуальний план дій (іпд), документ, у якому буде вказано, яка професійна підготовка чи школа та яка робота буде прийнятною для учасника,

- працевлаштування - в середньому 4 години на особу; розраховано на 10 осіб; посередник з працевлаштування буде відповідальний, зокрема, за допомогу учасникам в пошуках підходящої роботи; надаватиме допомогу в підготовці резюме, пошуку пропозицій роботи, допомогатиме в орієнтації на польському ринку праці; посередник зустрічатиметься з учасниками, а також працюватиме для них віддалено;

  • у сфері соціальної активізації:

- підтримка соціального помічника - він буде підтримувати учасників при першому контакті з інституціями та в повсякденному житті, надаватиме допомогу у складних та кризових ситуаціях; допоможе знайти контакт, наприклад, до лікаря, кабінету, пояснить, як вирішити питання; Він також ознайомить учасників із традиціями та звичаями, що панують у Польщі, та мотивуватиме учасників до активних дій, щоб влаштувати своє життя та знайти роботу. Для під час роботи з асистентом буде забезпечений переклад на зустрічах.

  • bивчення польської мови - для 10 учасників проекту проводитимуть курси польської мови - 1 група з 10 осіб по 30 навчальних годин (45 хв.) Курс проходитиме в середньому 2 рази на тиждень. Під час курсу учасники вивчать основну лексику та вирази, які дозволяють їм самостійно спілкуватися польською мовою в повсякденному житті. Курс буде практичним, кожен учасник буде забезпечений комплектом підручників та перекусом.

  Jakie będą rezultaty projektu?

W wyniku realizacji zadania m.in.:

- wzrośnie poczucie integracji społecznej,

- poprawią się umiejętności komunikacyjne,

- wzrośnie motywacja cudzoziemców do pracy,

- zwiększy się poziom wiedzy i umiejętności uczestników w poruszaniu się po rynku pracy i w społeczeństwie polskim,

- zwiększy się otwartość uczestników i chęć dalszego życia na terenie powiatów objętych projektem,

- zwiększy się wiedza na temat praw i obowiązków uczestników projektu,

- wzrośnie poczucie własnej wartości uczestników projektu.

  Якими будуть результати проекту?

У результаті виконання завдання:

- посилиться відчуття соціальної інтеграції,

- покращаться комунікативні навички,

- підвищиться мотивація іноземців до роботи,

- підвищаться знання та навички учасників орієнтації на ринку праці та в польському суспільстві,

- підвищиться рівень розкутості та збільшиться бажання учасників продовжувати жити в округах, охоплених проектом,

- поглибляться знання про права та обов'язки учасників проекту,

- підвищиться самооцінка учасників проекту.

  REKRUTACJA

Rekrutacja będzie otwarta i prowadzona na podstawie złożonych formularzy rekrutacyjnych do czasu wyczerpania się miejsc w projekcie.

Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji do projektu zawiera Regulamin rekrutacji (patrz – plik poniżej).

Aby wziąć udział w projekcie należy wydrukować, wypełnić i złożyć poniższy formularz rekrutacyjny osobiście w: Fundacja Normalnie, ul. Jagiellońska 67 wejście B/pok. Nr 7,

70-382 Szczecin, tel. 574 990 888.

Formularz można także przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  НАБІР

Набір буде відкритим і проводитися на основі поданих форм набору до тих пір, поки в проекті будуть вільні місця.

Більш детальна інформація про набір для проекта міститься в “правилах та умовах” (див. файл нижче).

Для участі в проекті необхідно роздрукувати, заповнити та подати особисто наступну форму набору за адресою: Fundacja Normalnie, ul. Ягеллонська 67 під’їзд Б/кімн. No7, 70-382 Щецин, тел.574 990 888.

Форму також можна надіслати електронною поштою на адресу: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  BIURO PROJEKTU:

Fundacja Normalnie, ul. Jagiellońska 67, wejście B pokój 7

70-382 Szczecin

tel. 574 990 888

  ПРОЕКТНИЙ ОФІС:

Fundacja Normalnie

вул. Ягеллонська 67, під’їзд В, к. 7

70-382 Щецин

тел.574 990 888

    DOKUMENTY DO POBRANIA/СКАЧАТИ ДОКУМЕНТИ:

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa (wersja PL pdf)/ Правила та умови про набір та участь (версія PL pdf):

Regulamin PL WSZ

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa (wersja UA pdf)/ Правила та умови про набір та участь (версія UA pdf):

Regulamin UA WSZ

Formularz rekrutacyjny (wersja PL/UA pdf)/ Форма прийому (версія pdf):

Formularz rekrutacyjny UA PL WSZ

Formularz rekrutacyjny (wersja PL/UA Word)/ Форма прийому (версія Word):

Formularz rekrutacyjny UA PL WSZ Word

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!  ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Громадське завдання співфінансується з коштів, отриманих з бюджету Західнопоморського воєводства.

Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego


 

EKO-SENIOR

Głównym celem projektu „EKO-SENIOR” jest ZWIĘKSZENIE ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ 15 MIESZKANEK I MIESZKAŃCÓW GMINY MIASTA SZCZECIN W WIEKU 60 LAT I WIĘCEJ, W OKRESIE 01.03.2023-29.05.2023R. Projekt jest realizowany w ramach Programu Społecznik 2022-2024 - zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (https://spolecznik.karrsa.eu/).

 

DZIAŁANIA W PROJEKCIE

W ramach projektu przeprowadzone zostaną WARSZTATY EKO-SENIOR - 4 spotkania x 4 godzin dla 15 seniorów.

PROGRAM WARSZTATÓW:

29.03.2023r. Zasady dbania o środowisko.

12.04.2023r. Tajniki zdrowego odżywiania i zastosowanie naturalnych składników w kuchni oraz w swojej diecie, zastosowanie ziół w kosmetykach i w codziennym życiu eko środków czystości.

19.04.2023r. Palenie w piecach,recyklingu, segregacja śmieci, racjonalne używanie wody.

26.04.2023r. Techniki obsługi internetu i telefonu komórkowego. 

 

REKRUTACJA DO PROJEKTU

Rekrutacja trwa w okresie 01.-19.03.2023r. na terenie miasta Szczecin i dostępna dla:
15 mieszkańców/nek Gminy Miasta Szczecin w wieku 60 lat

Uczestnikiem/czką projektu może zostać wyłącznie osoba, która wypełni „Formularz rekrutacyjny”, którego wzór jest dostępny do pobrania poniżej  i złoży go osobiście pod adresem: Fundacja Normalnie, ul. Jagiellońska 67 wejście B, pok. 7, 70-382 Szczecin, drogą listową na powyższy adres lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do projektu przyjęte zostaną osoby spełniające wyżej podane kryteria grupy docelowej – na podstawie wypełnionych formularzy rekrutacyjnych. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Rekrutacja zostanie zakończona po zapełnieniu wszystkich 15 miejsc dostępnych w projekcie.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Formularz rekrutacyjny (wersja pdf):

Formularz rekrutacyjny w PDF

Formularz rekrutacyjny (wersja Word):

Formularz rekrutacyjny w WORD

 

 

 BIURO PROJEKTU:

Fundacja Normalnie
ul. Jagiellońska 67, wejście B pokój 7
70-382 Szczecin
tel. 574 990 888
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR